Duyurular

Karşıyaka Belediyesi “Yazarlık İşliği” Başlıyor

Karşıyaka Belediyesi “Yazarlık İşliği” başlıyor

Karşıyaka Belediyesi ilkini geçen yıl gerçekleştirdiği “Yazarlık İşliği”ni yeniden başlatıyor. Edebiyat okur-yazarlığı dalında farkındalık yaratmak, kendini yazarak tanımlamak isteyenlere destek olmak amacıyla kurulan işliği yazar, yönetmen ve dramaturg Haluk IŞIK yönetiyor.

05 Nisan 2023 Çarşamba günü başlayacak ve haftada 2 saatlik dersler halinde sürecek işlik, 3 aylık bir dönemi ve toplam 24 dersi kapsayacak. Kuramsal ve uygulamalı bir müfredat doğrultusunda, işliğe katılanlar bir yandan konuyla ilgili bilgilenirken, bir yandan da yoğun bir üretim süreci yaşayacak.

Belediyenin Kültür Müdürlüğü gözetiminde, Demirköprü Veli Lök Kütüphanesinde ve Çarşamba günleri 18.30-20.30 saatleri arasında sürdürülecek işliğe katılım koşulları şöyle:

              -18 yaşından büyük olmak,

              -20 kişiyle sınırlı işliğe kabul edilmek için değerlendirilmek üzere, en fazla 3 sayfa tutacak bir öykü ya da denemeyi (A4-Times New Roman) 27 Mart 2023 günü mesai saati sonuna dek kultur@karsiyaka.bel.tr adresine göndermek.

-Gönderilere açık ad ve soyadı ile kimlik çıktısını, adres ve iletişim bilgilerini eklemek gerekmektedir. Yapılacak değerlendirme sonrasında, işliğe kabul edilenlere katılım çağrısı yapılacaktır.

              -Mazeretsiz olarak 1 defa gelinmemesi ve öngörülen çalışmaların yapılmaması işlikten çıkarılma gerekçesidir.

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil TUGAY, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

 “Yaşamı daha iyi algılamak, kendimizi umutla donatıp daha iyi hissetmek ve dillendirmek için sanata hepimizin çok ihtiyacı var. Bu amaçla düzenlenen işliğimizi, Karşıyaka Belediyesinin sosyal sorumluluk projesi ve sanata katkı amacıyla ücretsiz olarak sunuyoruz. Yeni yeteneklerin ortaya çıkmasından ve edebiyatımıza yeni ürünlerin kazandırılmasından hepimizi sevinç duyacağız. Kendini sanatla tanımlamak ve yazarlık alanında geliştirmek isteyen herkesi Yazarlık İşliğimize davet ediyorum.”