Temizlik Hizmetleri

İlçemiz sınırları içerisinde günlük yaklaşık 336 ton çöp (evsel atıklar, moloz ve eski ev eşyaları) toplanmakta olup, aylık yaklaşık 10.206 ton, yıllık ise 122.480 ton civarında çöp toplanmaktadır.

Çalıştırmakta olduğumuz firma, İSO kalite standartlarına sahip olmakla birlikte, çalışanların iş sağlığı ve güvenliği açısından denetimleri rutin olarak yapılmaktadır.

Müdürlüğümüz bünyesinde çalışan ALTAŞ firması, Karşıyaka’mıza 359 personel ile hizmet etmektedir. 359 personelin içerisinde 1 adet çevre mühendisi, 2 formen, 2 operatör, 8 kontrolör, 1 konteyner tamir bakım onarım ustabaşı, 12 konteyner tamir bakım onarım personeli, 2 puantör, 62 şoför, 10 engelli işçi ve 259 işçi çalışmaktadır.

Ayrıca müdürlüğümüz bünyesinde bulunan atölyemizde, atıl halde bulunan hurda ve demir parçalarını değerlendirerek çarşımızda çevre kirliliği sorununa yol açan, sokağa atılan izmaritlere bir nebze de olsa çözüm bulmaya çalışılmış, hurda malzemeler değerlendirilmiştir.

Atölyemizde aylık olarak ortalama 617 adet değişik cins ve modeldeki konteynırın bakımı yapılarak tekrar kullanıma dâhil edilmektedir.

İlçemiz sınırlarında kullanılan ve İzmir’de bir ilk olan yer altı ve yer üstü konteynırlarının da bakımı yapılmaktadır.

Yer Altı Konteynırı:

Yıkama ve dezenfeksiyonda kullanılan ilaçlar antibakteriyeldir. Kimyasal özelliği olmadığı gibi tamamen doğa dostu ilaçlardır. Suyla buluştuğunda hızla bakterilerle savaşıp yok eder, kendiliğinden çözünür. Çevreye hiçbir zararı yoktur.