Zübeyde Anne’ye Koştular

Karşıyaka Belediyesi, geleneksel hale gelen Zübeyde Hanım Koşusu’nu bu yıl da büyük coşku ve yoğun katılımla gerçekleştirdi. Anayasa Meydanı’nda buluşan yüzlerce katılımcı, Zübeyde Hanım Kabri'ne kadar koştu. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Spor kenti Karşıyakamızda böylesi anlamlı bir etkinliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

En Küçüğü 10, En Büyüğü 80 Yaşında

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Karşıyakalılara emanet ettiği annesinin anısına düzenlenen ‘Zübeyde Hanım Koşusu’, Ege’nin dört bir yanından yüzlerce kişiyi Karşıyaka’da buluşturdu. Her yaştan 705 sporcunun katıldığı yarışmada, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da koştu. Anayasa Meydanı’ndan başlayan koşu, Girne ve Atatürk Caddesi üzerinden devam ederek Zübeyde Hanım’ın Anıt Mezarı’nda son buldu. Koşu kapsamında, 4 bin 200 metrelik parkur koşuldu. En küçüğü 10, en büyüğü 80 yaşında olan tüm katılımcılara katılım belgesi verilirken, dereceye girenlere madalya ve kupa takdim edildi.

Tekerlekli Sandalye İle Katıldı

Final törenine; Başkan Akpınar'ın yanı sıra, CHP İl Başkan Yardımcısı Asuman Ali Güven, İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda Karşıyakalı katıldı. Tekerlekli sandalye ile yarışı tamamlayan Okan Aracagök de alanı dolduranlardan büyük alkış aldı.

Anlamlı Etkinlik

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyaka bir spor kenti ve böylesi anlamlı etkinlikleri gerçekleştirmek bizlere mutluluk veriyor. Bugün tam anlamıyla 7’den 77’ye herkes aileleriyle birlikte burada. Koşumuza yüzlerce kişinin katılması son derece anlamlı ve bizlerin spora olan tutkusunu açıklamak adına çok önemli” dedi.

Yarış Sonuçları:

Erkekler

Kadınlar

Tekerlekli Sandalyesiz Engelli: 1. Gazel Demiray

http://www.karsiyaka.bel.tr/tr/haberler/zubeyde-anneye-kostular