Tiyatro Sevgisi Sokağa Taşındı

Kültürel ve sanatsal etkinliklerden daha fazla vatandaşın yararlanması için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, tiyatro sevgisini de sokağa taşıdı. Oluşturulan Gezici Sahne, 3 ay boyunca ilçenin farklı mahallelerini gezecek ve ekipler, açık havada tiyatro izleme imkanı sunacak.

Her Cumartesi Farklı Bir Mahalle

Gezici Tiyatro Ekibi gösterilerine Mustafa Kemal Mahallesi’nde başladı. Karşıyakalılar ayaklarına kadar gelen sanatsal aktiviteye büyük ilgi gösterdi. Tiyatro Ege ile Ege Sanat Tiyatro Organizasyonu tarafından sahnelenen ve özelliklere çocuklara yönelik sosyal mesajlar içeren “Birlikte Oynayalım” isimli oyun beğeni topladı. Tiyatro oyunları her Cumartesi saat 13.00’te farklı bir mahallenin merkezinde ve parklarda ücretsiz olarak vatandaşla buluşacak. Yamanlar ve Sancaklı köyleri de bu aktiviteden faydalanacak.

“Sanatı Vatandaşın Ayağına Getiriyoruz”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyaka’mızı sanatın ve kültürel etkinliklerin başkenti yapabilmek için çalışıyoruz. Yıl içinde yüzlerce farklı etkinliği İzmirlilerin beğenisine sunuyoruz ve her kesimden vatandaşlarımızı sanatla buluşturmayı hedefliyoruz. Gezici Tiyatro Ekibimiz sayesinde, tiyatroyu halkımızın ayağına getirdik. Hem çocuklarımız hem aileleri, kendi mahallelerinde tiyatro izlemenin keyfini yaşıyor” dedi.

 

Oyunlar Bu Mahallelerde Oynanacak!

http://www.karsiyaka.bel.tr/tr/haberler/tiyatro-sevgisi-sokaga-tasindi