'Ramazan' Karşıyaka'da Bir Başka Güzel

Ramazan Ayı'nın gelmesi ile geleneksel eğlence kültürünü yeniden Karşıyaka'nın mahallelerine taşımaya hazırlanan Karşıyaka Belediyesi, her gün farklı bir merkezde; orta oyunlarını sahneleyecek. Çarşı içinde binlerce kişinin katılımıyla Yeryüzü Sofrası oluşturulacak. Başkan Akpınar "Hem kültürel etkinliklerimizle hem de sosyal yardımlarımızla, vatandaşımızın yanında olacağız" dedi.

Her Gece Farklı Bir Parkta Eğlence

Karşıyaka Belediyesi tarafından hazırlanan Ramazan Eğlenceleri programı 6 Haziran 2016 Pazartesi günü saat 21.00'de Zübeyde Hanım Mahallesi KSK 100. Yıl Parkı’nda başlayacak. 21 gece 21 farklı noktada gerçekleşecek etkinliklerde palyaço, sihirbaz gösterileri yapılacak. Hacivat-Karagöz canlandırılacak ve Nasrettin Hoca hikayeleri sahnelenecek.

Yardımlar Sürecek

Karşıyaka Belediyesi, yıl boyunca sürdürdüğü sosyal yardımlara Ramazan Ayı'nda da devam edecek. İhtiyaç sahibi yaklaşık on bin aileye gıda yardımı yapılacak.

En Büyük Dilek 'Barış'

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Ramazan Ayı'nın kendisine özel geleneklerini ve kültürünü ilçemizde yaşatacağız. Dostlukları, dayanışmayı, sevgiyi, paylaşımı her zamankinden daha çok hatırlayacak ve barış dileklerimizi hiç susmadan haykıracağız" dedi.

Ramazan Eğlenceleri

Etkinlik Saati ve Yerleri:

http://www.karsiyaka.bel.tr/tr/haberler/ramazan-karsiyakada-bir-baska-guzel