12.08.2016

KODA Büyüledi

Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile Seferihisar’da düzenlenen Türkiye Sanat Çalıştayı’nın açılışında sahne aldı. Karşıyaka’nın genç sanatçıları; başta Kılıçdaroğlu olmak üzere, tüm çalıştay katılımcılarından tam not aldı.

Genç Yetenekler Büyüledi

Türkiye’de bir ilçe belediyesi tarafından kurulan ilk -kadrolu- orkestra olma özelliğini taşıyan Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası, CHP Bilim Yönetim Kültür Platformu tarafından organize edilen Türkiye Sanat Çalıştayı’nın açılışında sahne aldı. KODA bünyesinde faaliyet yürüten Erkin Quartet’in genç sanatçıları, birbirinden değerli eserleri seslendirerek salondakilere unutulmaz anlar yaşattı. Orkestranın Genel Sanat Yönetmeni Teyfik Rodos da solist olarak mini konserde sahneye çıktı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genç sanatçıları kutlayarak, sanata önem veren Karşıyaka Belediyesi’ne teşekkür etti.

“Bizim İçin En Önemli Şey Sanat”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Ulu Önderimiz Atatürk’ün, ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ sözünü ilke edinerek, sanata ve sanatçıya önem veren bir yerel yönetim anlayışı sergiliyoruz. Bir toplumun gelişmesindeki en önemli aracın sanat olduğuna inanıyoruz. Kadrolu Oda Orkestramızla, genç ve yetenekli sanatçılarımızla, önemli başarılara imza atmaya devam edeceğiz” dedi.