13.02.2017

Karşıyaka’nın Hentbolcuları Yine Zirvede

Karşıyaka Belediyesi Erkek Hentbol Takımı, Ankara’da düzenlenen ‘Yıldız Erkekler Ligi’ni 4 maçta, 4 galibiyetle tamamlayarak zirvede yer aldı. Bir üst tura çıkma hakkı kazanan hentbolcuların hedefi şampiyonluk!

4 Maçta 4 Galibiyet

Türkiye Hentbol Federasyonu’nun 7-10 Şubat tarihleri arasında Ankara’da düzenlediği “Yıldız Erkekler Ligi 2.Bölüm” müsabakaları tamamlandı. Karşıyaka Belediyesi Hentbol Yıldız Takımı çıktığı 4 maçtan da galibiyetle ayrılarak grubu lider tamamladı. Karşıyakalı hentbolcular; Sakarya Belediye Spor Kulübü, Muğla Köyceğiz Belediye Spor Kulübü, Ankara Hentbol İhtisas Kulübü ve Gümüşhane Belediye Spor Kulübü’nü mağlup etmeyi başardı.

Hedef Şampiyonluk

Bir üst tura çıkma hakkı kazanan Karşıyakalı hentbolcular, Mart ayında başlayacak olan ligin son bölümünü de zirvede tamamlayarak şampiyon olmayı hedefliyor.

Hentbol Bizim İçin Önemli

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyaka’da sporun her branşını destekliyor, yetenekli gençlerimize başarılı olma imkanı sunuyoruz. Hentbol da önem verdiğimiz branşlardan bir tanesi. Gençlerimizin elde ettiği galibiyetler göğsümüzü kabartıyor. Bir üst turda da hedefimiz başarı olacaktır” dedi.