05.02.2016

Karşıyaka’da Parklar Yenileniyor

Yeni yıl ile birlikte parklara yönelik yenileme çalışmalarına hız veren Karşıyaka Belediyesi, modern oyun üniteleriyle çocukların yüzünü güldürdü. 15 parka yepyeni oyuncaklar yerleştirildi; 4 park ‘engelsiz’ hale getirildi. Belediye, okullardan gelen oyun alanı taleplerini de yanıtsız bırakmadı.

Engelli Minikler Unutulmadı

Karşıyaka Belediyesi, çocukların daha sağlıklı ve modern ortamlarda keyifle vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla oyun parklarını tek tek elden geçiriyor. Son bir ayda gerçekleşen çalışmalar kapsamında; Şemikler, Bahçelievler, Goncalar, Cumhuriyet, İmbatlı, İnönü, Bostanlı, Yalı, Bahariye ve Zübeyde Hanım mahallelerindeki 15 parka yeni oyun grupları yerleştirildi. Zamanla yıpranan ve bozulan ünitelerin yerine kaydırak, tahterevalli ve salıncak gibi rengarenk oyuncaklar monte edildi. Bu parklardan 4’üne, engelli çocukların kullanımına uygun olan üniteler konuldu.

Hizmetler Okullara Da Uzandı

Oyun grupları yenilenen parkların zeminine kauçuk döşenmeye de başlandı. Büyük kısmı tamamlanan çalışmalarla, toplam 3 bin metrekarelik alanın kauçuk ile kaplanacağı belirtildi. Diğer taraftan, okul yönetimlerinden gelen talepleri de karşılamaya devam eden Karşıyaka Belediyesi, 10 anaokulu ve ilkokula yeni oyun üniteleri kazandırdı. Çocukların güvenli bir şekilde oynarken fiziksel gelişimlerine de yardımcı olacak şekilde tasarlanan oyun grupları, hem minikleri hem de aileleri sevindirdi.

“Her Şey Çocuklarımız İçin”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Ailelerimizin buluştuğu, çocuklarımızın oyunlar oynayıp keyifle vakit geçirdiği parklarımızı, ihtiyaç olan bölgelere öncelik vererek tek tek yeniliyoruz. Evlatlarımıza yakışan, modern ve sağlıklı ortamlar yaratmak, onlara en güzel hizmetleri sunmak için, engel tanımadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.