09.11.2016

Karşıyaka’da ‘Uluslararası Fotoğraf Günleri’ Başladı

Fotoğraf Sanatçıları Karşıyaka’da Buluşuyor

Karşıyaka Belediyesi ile Ege Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği işbirliğiyle düzenlenen 5. Uluslararası Karşıyaka Fotoğraf Günleri, “Karşıyaka ve İzmir’de Atatürk’ün İzi” başlıklı ve serbest konulu iki sergiyle başladı. Türk ve yabancı fotoğraf sanatçılarını buluşturan organizasyon; sergiler, söyleşiler ve fotoğraf sunumlarıyla 13 Kasım’a kadar devam edecek.

5’inci Kez Düzenleniyor

Kültür ve sanatın her alanında fark yaratan etkinlikler gerçekleştiren Karşıyaka Belediyesi, 8-13 Kasım tarihleri arasında “Uluslararası Karşıyaka Fotoğraf Günleri” düzenliyor. Ege Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (EFSA) işbirliğiyle, bu yıl 5’inci kez gerçekleşen organizasyona Türk fotoğrafçı ve akademisyenlerin yanı sıra Gürcistan, Azerbaycan, İran, Yunanistan ve Hırvatistan’dan da 6 fotoğraf sanatçısı katılıyor.

Atatürk Sergisi İle Başladı

Hazırlıklarına aylar öncesinden başlanan Uluslararası Karşıyaka Fotoğraf Günleri, 8 Kasım’da Karşıyaka İskele’de açılan iki sergi ile başladı. EFSA üyelerinin 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında açtığı “Karşıyaka ve İzmir’de Atatürk’ün İzi” başlıklı sergi ile serbest konulu karma sergi, 11 Kasım’a kadar açık kalacak. 13 Kasım Pazar akşamı sona erecek organizasyon kapsamında sergiler, söyleşiler ve fotoğraf sunumları gerçekleşecek. Konuklar için Karşıyaka ve İzmir gezileri de düzenlenecek.

“Herkesi Bekliyoruz”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Fotoğrafa gönül veren amatör ve profesyonel sanatçıları bir kez daha Karşıyakamızda buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dünyaya farklı bir açıdan bakarak en güzel kareyi yakalamayı başaran sanatçılarımız fotoğrafa yeni başlayanlara da ilham kaynağı olacak. Bu yılki buluşma Atatürk konsepti ile daha da özel bir anlam taşıyor. Tüm İzmirlileri etkinliklerimize bekliyoruz” dedi.

Program:

8-11 Kasım 2016

“Karşıyaka ve İzmir’de Atatürk’ün İzi” ile “EFSA Üyeleri Karma Sergisi”
Karşıyaka İskele

10 Kasım 2016 Perşembe

Atatürk’ü Anma etkinlikleri ve Karşıyaka’nın fotoğraflanması11 Kasım 2016 Cuma
Karşıyaka Çarşı Kültür Merkezi sergi açılışı, saat 19.00.

12 Kasım Cumartesi

Karşıyaka Çarşı Kültür Merkezi, saat 10.00-19.00 arasında;
“Atatürk” konulu fotoğraf sunumu, “Tarihsel Süreçte Atatürk ve Fotoğraf” konulu söyleşi. Ulusal ve uluslararası düzeyde fotoğraf sunumları ve söyleşiler.

13 Kasım Pazar

“Sanat ve Sansür” konulu söyleşi ile 10 ayrı fotoğraf sunumu.
Karşıyaka Çarşı Kültür Merkezi, saat 10.00-19.00.