07.11.2016

Atatürk, ‘Satranç Turnuvası’ İle Anılıyor

Karşıyakalılar, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü “Ata’ya Saygı Satranç Turnuvası” ile anıyor. Karşıyaka Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi işbirliğiyle düzenlenen turnuva, 12-13 Kasım tarihlerinde Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda gerçekleşecek.

Anlamlı Etkinlik

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yıl dönümünde anlamlı etkinliklere imza atacak olan Karşıyaka Belediyesi, Atatürk Haftası kapsamında özel bir turnuvaya da imza atacak. Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi işbirliğinde organize edilen “Ata’ya Saygı Satranç Turnuvası”, 12-13 Kasım’da Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda yapılacak.

Kayıtlar 10 Kasım’a Kadar Sürecek

8 yaş ve üzeri herkese açık olan turnuvaya 10 Kasım Perşembe gününe kadar, Türkiye Satranç Federasyonu İzmir İl Temsilciliği’nin izmir.tsf.org.tr adresli internet sitesinden kayıt yaptırılabilecek. İki gün sürecek turnuvanın ödül töreni de 13 Kasım Pazar saat 17.30'da gerçekleşecek.

Herkes Davetli

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “10 Kasım’ı ve beraberindeki haftayı Ulu Önderimiz Atatürk’e adayacak ve anlamlı etkinliklerle bu büyük insanı bir kez daha anacağız. Başta çocuklarımız olmak üzere, tüm Karşıyakalıları satranç turnuvamıza bekliyoruz” dedi.