Gurur Tablosu

Karşıyakalı çocuk ve gençlerimize ücretsiz eğitim desteği sağladığımız Karşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (KARGEM), onlarca öğrencimizi Lisans Yerleştirme Sınavı’nda başarıya taşıdı. KARGEM’in destek kurslarıyla sınava hazırlanan 100 öğrencimizden 67’si; İstanbul, Bilkent, Ege, Dokuz Eylül, Yaşar, Katip Çelebi, Pamukkale ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü gibi, en çok tercih edilen üniversitelere yerleşti.

KARGEM’li gençlerin kazandıkları bölümler arasında ise; Makine Mühendisliği, Psikoloji, Hemşirelik, İktisat, Maliye, Dış Ticaret, Tarih Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik gibi son yılların en gözde meslek dalları yer aldı.

Öğrenci Sayısı İki Katına Çıkıyor

2014 - 2015 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda 5’inci sınıftan 12’nci sınıfa kadar 1200 öğrenciye eğitim imkanı sağlayan KARGEM, yeni dönemde bu rakamı iki katına çıkaracak. Çocuk ve gençleri TEOG, YGS ve LYS’ye hazırlayan, kurslarıyla öğrencilerin okul başarılarının artmasına katkı sağlayan KARGEM’in 2015 - 2016 döneminde öğrenci sayısı 2 bin 500’ü aşacak.