SOSYAL ÇALIŞMLARA- A A+
KARŞIYAKA BELEDİYE KONSERVATUARI

KONSERVATUVAR ŞEFLİĞİ ÇALIŞMA MERKEZLERİ
 1. Konservatuvar İdari Binası
 
Çalgı eğitim ve tüm kişisel ve bedensel gelişim kurs eğitimleri, bu idari binamızdaki dersliklerimizde gerçekleştirilmektedir.
 
Adres: 1851/10 Sk. No:3 Çok Katlı Pazar Yeri Bahçelievler Karşıyaka-İZMİR
 
Tel: 0 (232) 365 69 15 / 0 (232) 365 69 12
 
E-mail: konservatuvar@karsiyaka.bel.tr
 
 1. Konservatuvar Havra Binası
 
Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği korolarımız çalışmalarını bu binada sürdürmekte ayrıca burada mini konser ve resitaller verilmektedir.
 
Adres: 1685 sk. No: 22 Karşıyaka-İZMİR
 
Tel: 0 (232) 369 21 52
 
E-mail: konservatuvar@karsiyaka.bel.tr
 
 1. Konservatuvar Bando Binası
 
Belediye bandomuz tüm çalışmalarını ve gerçekleştirecekleri görevlerine ilişkin provalarını burada gerçekleştirmektedirler.


Adres: 1851/10 Sk. No:3 Çok Katlı Pazar Yeri Bahçelievler Karşıyaka-İZMİR


Tel:  0 (232) 365 69 15 / 0 (232) 365 69 12
 
E-mail: konservatuvar@karsiyaka.bel.tr
 
ÇALGI EĞİTİM KURSLARIMIZ

Tüm çalgı eğitimi kurslarımıza her ayın 28-30 tarihleri arası yeni öğrenci kaydı yapılmaktadır.
 
 1. Piyano
 
Profesyonel eğitmenler tarafından verilen kursun amacı, doğru piyano eğitimi vermenin yanısıra öğrencinin işitme duygusunu, ritm duygusunu güçlendirmektir. Piyano çalım teknikleri (gamlar, arpejler, akorlar ve eserler) ile beraber temel müzik teorisi konusunda bilgilenme fırsatı sunuyoruz.


Batı müziğinin ana enstrümanlarından piyanoyu öğrenirken evrensel müziğin seçkin örnekleriyle buluşan kursiyerler, müzik kültürlerini geliştirmek konusunda da kurslarımızdan faydalanacaklardır.
 
Haftalık Ders Saatleri: Piyano eğitimlerimiz birebir özel ders şeklinde 30 dakika yapılmaktadır.
 
 1. Keman
   
Batı müziğinin temel enstrümanlarından Keman’ın müzik sanatındaki yeri ve önemi büyüktür.  Hiçbir çalgıda olmayan ses rengiyle zengin bir anlatım gücüne sahiptir. Yaylı çalgılar ailesinin insan sesine en yakın entrümanı kemanı öğrenmek istiyorsanız değerli eğitmenlerimizle sizleri bekliyoruz.
 
Haftalık Ders Saatleri: Keman eğitimlerimiz birebir özel ders şeklinde 30 dakika yapılmaktadır.
 
 1. Gitar
 
Ait olduğu kültürlerin özelliklerini ifade etme yeteneğini en güzel dile getiren enstrümanlardan Gitar, düzenli ve disiplinli bir çalışma prensibi ile her yaş grubunun zevk alarak öğrenebileceği doğu ve batıyı sentezleyen bir çalgıdır. Faaliyetimizin özü kültürü ve ahlakı ile sanat bilgisini birleştirmiş bireyler yetiştirmektir. Eğitim süreçleri içerisinde Klasik Gitar eğitimi dışında Temel Müzik Teorisi, nota okuma ve öğrenme becerisi, solfej ve armoni dersleri de mevcuttur.
 
Haftalık Ders Saatleri: Gitar eğitimlerimiz grup ders şeklinde yapılmaktadır. Gruplar on kişiliktir. Derslerimiz haftada bir gün, toplam 90 dakikadır.
 
 1. Bağlama
 
Mızraplı sazların atası olan kopuz günümüzde yerini bağlama ve ailesi sazlarına bırakmıştır. Adını alan ailenin temel sazı bağlama telli bir Türk Halk Çalgısı olarak kullanımı yaygındır. 


Haftalık Ders Saatleri: Bağlama eğitimlerimiz grup ders şeklinde yapılmaktadır. Gruplar on kişiliktir. Derslerimiz haftada bir gün, toplam 90 dakikadır. 
 
 1. Ud
   
Türk Müziğinde kullandığımız entrümanların en önemli ve vazgeçilmezi Ud, perdesiz bir çalgı olma özelliği ile müzikte çok kıvrak seslerin çıkarılmasına imkan sağlar. Geleneksel çalgılardan ud, bir eşlik çalgısı olması, çalarken söyleyebilme kolaylığı, makamsal müziğin yanı sıra tonal müzikte de kullanılması gibi özelliklerinden dolayı müzik eğitiminde etkin bir şekilde faydalanılabilecek bir çalgıdır.
 
Haftalık Ders Saatleri: Ud eğitimlerimiz grup ders şeklinde yapılmaktadır. Gruplar on kişiliktir. Derslerimiz haftada bir gün, toplam 90 dakikadır.
 
 1. Diksiyon
   
“Kişisel Gelişim” programı çerçevesinde hedeflediğimiz kursların ilki “Diksiyon Eğitimi” olarak başlatılmıştır. Etkileyici, vurucu, anlaşılabilir, doğru ve güzel Türkçe için ses ahengimizi, ses kurallarını, cümle yapısını ve sesleme biçimini ve ayrıca vücut dilini kullanabilmeyi sağlayan kursumuz eğitmen Kıvılcım Erdem tarafından verilmektedir.
 
Haftalık Ders Saatleri: Diksiyon eğitimlerimiz grup ders şeklinde yapılmaktadır. Gruplar en fazla 25 kişiliktir. Derslerimiz haftada bir gün, toplam 90 dakikadır.
 
KOROLARIMIZ
 
 1. Geleneksel Türk Sanat Müziği
   
TRT Sanatçısı Mihriban Sayın’ın şefliğini yaptığı GTSM koromuz uzun zamandan beri faaliyettedir. Koromuz geleneksel hale getirdiği konserleriyle, Klasik Türk Müziğimizin en seçkin örnekleriniyle İzmirimiz’in ve Karşıyakamız’ın kapalı ve açık değişik mekanlarında müzikseverlerle buluşmaktadır. Çok değerli bestekarları, makam zenginliğini ve doyumsuz nice çeşitli eserleri bizlere sunan koromuza, her yıl Ekim ayı içerisinde yapılan sınavlarla yetiştirilmek üzere koristler alınmaktadır.
 
 1. Geleneksel Türk Halk Müziği
   
Kuruluşuna katkı veren TRT Sanatçısı Nimet Oğuz’un ilk şefliğini de yaptığı koromuz zengin kültürümüzün nakış nakış dokunduğu türkülerimizle yurdumuzu yöre yöre bize yaşatır. Karşıyaka’mızın açık ve kapalı salonlarında verilen konserlerle halk ile buluşmaktadır. Türk Halk Müziği Koromuzun Şefi Vildan Turan AKINCI'dır. Ekim ayı içerisinde gerçekleştirilen sınav ile yeni koristlere kapısını açar.
 
 1. Çocuk  Korosu
   
Çocuklarımıza girişken bir ruh ve özgüven aşılamak hepimizin öncelikli hedefleri arasındadır. Müzik sevgisi ile çocuklarımızı tanıştıran  8-15 yaş grubu çocuk korosu faaliyetlerimiz eğitmenimiz Okşan Alparslan tarafından yürütülmektedir.
 
 1. Çok Sesli Koro
   
Müziğin çağa açılan kapısı çok sesli müziğimizin en güzel örneklerini sergileyen koromuz eğitmen Okşan Alparslan ile çalışmalarını sürdürmekte ve müziğin ahenkli ve canlı melodilerinden bezenmiş doyumsuz konserler ile halkımızı ayrı bir keyif ve tad ile buluşturmaktadır.

 
                

   
Yazdır
Karşıyaka Belediyesi meclis toplantılarını ve etkinliklerimizi canlı olarak izleyebilirsiniz. Canlı olarak izleyebileceğiniz yayınlarımız için herhangi bir eklenti ve özel işlem yapmanıza gerek olmayıp, yalnızca linke tıklamanız yeterlidir.
Karşıyaka Belediyesi’nin barındırdığı sahipsiz ve korumaya muhtaç hayvanları, sitemiz üzerinden sahiplenebilir ve birbirinden sevimli dostlarımıza daha sevgi dolu bir yaşam hakkı tanıyabilirsiniz.


kodu: 11
2 Aylık kızımız yeni ailesini arıyor....
kodu: 003
Korsan Erkek, 2 Aylık oğlumuz yeni yuvasını arıyor ...
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
* Adınız Soyadınız : 
* Cep Telefonunuz : 
* E-Posta Adresiniz : 
ANKET
Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Çok Beğendim
Beğendim
İyi
Daha İyi Olabilirdi
Yetersiz
HİZMETLERİMİZ
BİLGİ HİZMETLERİ
SOSYAL ÇALIŞMALAR
PROJELER
YÖNETİM