Dr. Hatice ERGÜVEN

: saglık.isleri[a]karsiyaka.bel.tr

: (0232) 369 2730/5641
   Ek Hizmet Binası Sağlık Birimi: (0232) 366 2189

: (0232) 364 5247

Devam Eden Projeler

ESDEM(Evde Sağlık Destek Hizmetleri Merkezi):
İnsana, aileye ve topluma hizmet anlayışıyla İlçe bazında hizmet verecek bir merkez oluşturmak (Mamografi biriminde faaliyet gösterecek). Mevcut personel ve gönüllüler ile çalışarak, bu merkezden bizden destek bekleyenlere ulaşarak yalnız beden değil gerekirse ruh sağlığı ve psikolog desteği ile ihtiyacı olan herkese ulaşmak.

Hasta Nakil Aracı:
Kırmızı kuşak acil müdahale aracının, mavi kuşak hasta nakil aracına çevrilmesi için gerekli giydirme ve iç düzeni tamamlandı. Aracın teknik tadilat projesinin ve TSE belgesinin yenilenmesi tamamlandıktan sonra hizmete geçirilecektir.

Hedeflenen Projeler

Sağlıklı Beslenme ve Obeziteyle mücadele clubü yada okulu kurmak.Gönüllü Diyetisyenler ile iş birliği yaparak küçük gruplara eğitimler vermek, sağlık sorunları yaşayanları programa almak, öncesi ve sonrası tetkiklerini yaptırarak, somut olarak verileri toplayıp rapor hazırlamak.

Aynı proje kapsamında Kültür Merkezlerinin kullanılmaya uygun salonlarında birer kondisyon merkezi oluşturabilmek. Katılımcıların mahallelerinde spor yapabilmesine olanak sağlayarak projeyi güçlendirmek.

İlk yardım çanta yada dolabı hazırlayarak ilçedeki okulların eksiklerini gidermek.