İlkşen ÖZEN

: parkbahceler[a]karsiyaka.bel.tr

: (0232) 363 7722

: (0232) 363 7722

Tamamlanan Projeler

Park Yapım Çalışmaları:
• 6025 sokak Parkı
• 6244 sokak Parkı.
• 7600 sokak parkı trafo etrafının düzenlenmesi.
• 6111/1 Sokak Parkı
• Girne Kültürpark Yanı Parkı
• Mustafa Kemal Mahallesi Hacı Hatice Bahriye Camii Önü Parkı
• Tuncel Kurtiz Parkı karşı yeşil alan düzenlemesi
• Muhtelif 15 adet parkımızdaki bordür ve parke tamiratları ekiplerimizce yapılmıştır.

Bitkisel Düzenleme Çalışmaları:

2015 yılı içerisinde ilçemiz sınırlarındaki 7 adet okulda çevre düzenleme, bank ve çöp kovası temini, boya işleri ,budama işleri yapılmıştır. Okullara çocuk oyun alanı oluşturularak zeminleri kauçuk yer döşeme malzemesi ile kaplanmış, yürüyüş yolları onarılmış, çeşitli bordür parke tamiratları yapılmıştır. Çalışma yapılan okullar; Atakent Anadolu Lisesi, Gazi Lisesi, Örnekköy İlköğretim Okulu, Şemikler İlkokulu, Karşıyaka Anadolu Lisesi, Mehmet Ali Lahur Ticaret Meslek Lisesi, Yamaç Ortaokuludur.

Ağaçlandırma Çalışmaları:
• Mutluluk Ormanı I: Zübeyde Hanım Mahallesi Yamaçları 50.000 m2 büyüklüğündeki ağaçlandırma alanının bakımları (sulama, çapalama, yangın şeridi açımı, kuruyan fidanların değiştirilmesi) yapılmıştır. Alanda ağaçlandırma çalışmaları devam etmektedir.
• Mutluluk Ormanı II: Mustafa Kemal Mahallesi 7448/8 Sokak bitiminde 22500 m2 büyüklüğünde ağaçlandırma alanı hazırlanarak Kent Konseyi Çevre Grubu ile 1000 adet, Kadın Gücü Derneği ile 200 adet , Çeşitli kreş ve okullarla 500 adet ve fidan dikim etkinliği düzenlenmiştir.
• Diğer Ağaçlandırma Çalışmaları : İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 2 köyümüze 1500 adet meyve fidanı dağıtım etkinliği düzenlenmiştir.

Sera- Fidanlık Çalışmaları:
Park ve yeşil alanlarımıza kışın 300.000 adet, yazın 270.000 adet mevsimlik çiçek dikimi yapılmaktadır. Seramızda bulunan bitkilerden alınan yaklaşık 15.000 adet çelik (sarı papatya, bahçekül, lavantin, lavanta, beyaz papatya, gaura) seramızda üretim tavasında köklendirilerek poşetlere aktarılmıştır. Çeşitli parklarımızda bulunan yaklaşık 2.000 adet yer örtücü gruplarından çelik alınarak köklendirme çalışması yapılmıştır. Yazlık ve kışlık 30.000 adet mevsimlik çiçek üretimi için toprak eleme, poşet harcı hazırlama ve tohum köklendirme çalışmaları yapılmıştır.

Budama Çalışmaları:
Müdürlüğümüz sorumluluğundaki yol ve parklar, okul bahçesi, cami bahçesi, sağlık ocağı bahçesindeki ağaçların tekniğine uygun olarak mevsimsel budamaları yapılmakta olup, vatandaşların talepleri doğrultusunda Karşıyaka Belediyesi Meclis Kararı gereğince ücret karşılığı özel mülkiyette bulunan ağaçlar ekiplerimizce budanmaktadır.

Parklardaki Aydınlatma Çalışmaları:
Parklarımızdaki elektrik sistemlerinin kurulmasını ve mevcutlarının tamiratlarını yapmakta olup, yeni abonelik yapılacak park alanlarının projeleri ile keşiflerini hazırlayarak, onaylanmış projelere göre yapım çalışmaları gerçekleştirmektedir.

Park Mobilyaları Üretim ve Montaj Çalışmaları:
Parklarda bulunan bank, çöp kovası ve ihata imalatı yapılmakta olup, bunların tamiratı ve bakımı yine ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Demir atölyesi üretim çalışmaları : Müdürlüğümüze ait demir atölyesinde 70 adet bank, 55 adet çöp kovası , 450 adet baba üretimi yapılmıştır. Marangoz atölyesi çalışmaları : Marangozhanede 3 adet pergola üretimi, 40 adet ahşap bank üretimi yapılmıştır.

Hedeflenen Projeler

Girne Kültür Park Önü Park Yapım İşi:
Girne Kültür Park önünde Atatürk Bulvarı ve Girne Bulvarı köşesinde bulunan alana 2015 yılı içerisinde çevre düzenlemesi yapılacaktır. Alanın toplam büyüklüğü 1.075 m² olup, alan içerisinde oturma alanları ve süs havuzu bulunacaktır.

Dedebaşı Mahallesi 6111/1 Sokak Parkı Yapım İşi:
Dedebaşı Mahallesi 6111/1 Sokak üzerinde bulunan alana 2015 yılı içerisinde çevre düzenlemesi yapılacak olup, alan içerisinde muhtarlık, çay evi ve oturma alanı bulunacaktır. Alanın toplam büyüklüğü 1.590 m²'dir.

Nergiz Mahallesi Direniş Parkı Revizyon Yapım İşi:
Nergiz Mahallesinde bulunan Nergiz Parkı 2015 yılında revize edilecek olup, alan içerisinde çocuk oyun alanı, spor aletleri, mahale merkezi, süs havuzu, köpek parkı ve oturma alan olacaktır. Alanın toplam büyüklüğü 2.485 m²'dir.

Latife Hanım Köşkü Bahçesi Revizyon Yapım İşi:
Mevcut bahçe içerisine yeni yaya yolları ve kafeterya önüne ise yeni oturma alanı yapılacaktır. Alanın yapım çalışması bittikten sonra bitkilendirmesi yapılacaktır.

Esin Parkı Revizyonu Yapım İşi:
2015 yılı içerisinde mevcut Esin Parkı ve devamı niteliğinde yeni eklenen park alanlarının çevre düzenlemesi yapılacaktır. Park alanı içerisinde kreş, çocuk oyun alanı, basketbol sahası, suni çim futbol sahası, yürüyüş parkuru ve oturma alanları olacaktır.

Ağaçlandırma Alanı:
Mustafa Kemal Mahallesinde bulunan toplam 25.000 m² lik ağaçlandırma alanının ilk etabı olarak 2015 yılında 7.500 m² lik kısmı yapılacak olup, alanın etrafı beton direkli tel çit ve daha sonra tüm alanda kullanılması düşünülerek kuyu vurdurulacaktır.

Park Yapım İşi:
Müdürlüğümüzce 2015 yılı içerisinde mülkiyeti ve terki Belediyemize geçen alanların mahalle bazında eşit dağılım sağlanarak park uygulaması yapılacaktır.

Park Revizyon Yapım İşi:
Müdürlüğümüzce daha önceden yapılmış fakat kullanımdan dolayı eskimiş parklarımızın yapısal ve bitkisel revizyonları 2015 yılı içerisinde program dahilinde yapılacaktır. Revizyon projelerinde çevrede oturan vatandaşların ihtiyaçları dikkate alınarak parklarımızın fonksiyonları yeniden düzenlenmektedir.

Spor Sahaları Revizyon Yapım İşi:
Her yıl Müdürlüğümüzce eskiyen spor sahalarımızın yine mahalle bazında eşit dağılım sağlayacak şekilde yenilenmesi yapılacaktır.